Dyskusja:Wykaz miejscowości powiatu kwidzyńskiego

Z Kwidzynopedia - encyklopedia e-kwidzyn

W gminie Kwidzyn chyba nie ma Białego Dworu i Nowy Dwór to Nowy Dwór Kwidzyński. We wsiach nieistniejących jest Mały Baldram. pamiętasz, jak pisałam, że ktoś mi mówił"...jak to nie ma, przecież ja tam mieszkam". W przewodniku jest taka jednozdaniowa notka: Do wsi należało też Baldramskie Pole obecnie Baldram Mały w pobliżu Kamionki. Wydaje mi się, że nazwę należałoby też odwrócić. Mam w książecce więcej miejscowości niż w wykazie Kwidzynopedii. Mamy też takie, których przewodnik nie wymienia.

Może przyda się do naszego słownika ...KAMERA - W 1773 roku przemianowano zdobyte Prusy Królewskie na Nowe Prusy a zaraz potem na Prusy Zachodnie. Prusy Zachodnie zostały podzielone na kamery i rejencje. Oliwa, a później Gdańsk znalazły się na terytorium kamery i rejencji kwidzyńskiej.... JAN F. von DOMHART - prezes 3 kamer: królewieckiej, gąbińskiej i kwidzyńskiej (1772-1781) ; F.F.A. von DOHNA - prezydent kamery kwidzyńskiej (od 1807) i stronka - http://64.233.183.104/search?q=cache:8nLckU1T9KEJ:www.golub-dobrzyn.internetdsl.pl/readarticle.php%3Farticle_id%3D36+kamera+kwidzy%C5%84ska&hl=pl&ct=clnk&cd=1&gl=pl

Pólko gmina Gardeja u mnie występuje jako Pólko Pomorskie (sprawdzić)

P.S.

Pólko to nie jest gmina Prabuty ( http://pl.wikipedia.org/wiki/P%C3%B3lko )?


Na stronie jest chyba parę nieścisłości:

1) w wykazie miejscowości istniejących wymieniono:

Gmina Ryjewo

... Szadówko ...???.

Obowiązujaca nazwa Szadówko to Szałwinek a więc gmina Kwidzyn

2) Jednocześnie w wykazie Miejscowości nie istniejących podane jest:

Szadówko (obecnie Szałwinek) ???

Nie możemy chyba pisać że miejscowość Szadówko nie istnieje, bo ono jest ale pod zmienioną nazwą - Szałwinek. Również osobne definiowanie hasła Szałwinek jest raczej zbędne bo opis Szadówka to jednoczesnie historię Szałwinka. Tu bardziej wskazany byłoby przekierowanie po kliknięciu na Szałwinek na stronę Szadówko, tak jak jest zrobione na hasłach Marienwerder i Garnsee.


Poniżej dodałem zestawienie nazw istniejących miejscowości powiatu kwidzyńskiego. Wyszło jak wyszło bo zastosowany tu sposób zapisu strony jest dla mnie nowością dlatego na skróty umieściłem tutaj ww. Tabelę – mam nadzieję że administrator/moderator potraktuje te samowolkę z wyrozumieniem :). Dodałem gminy aby łatwiej było lokalizować wymienione miejscowości

Klasztorne to jezioro nie miejscowość ! - Rachel

Wg. informacji dostępnych na Wikipedii oraz ... Kwidzynopedii :), Klasztorne jest miejscowością (a dokładniej wsią - 53° 40' 35 N / 19° 06' 43 E) należącą do gminy Gardeja. Oczywiście pod tą nazwą jest też jezioro.

===

Zauważyłem pewne rozbieżności na stronie poświęconej Wykazowi miejscowości powiatu kwidzyńskiego. Miejscowości: Benowo-Wrzosy; Sołtyski; Szkaradowo Szlacheckie; Tralewo na obecną chwilę wymienione zostały jednocześnie w punktach: 1. Miejscowości istniejące jak i 2. Miejscowości nieistniejące. W zestawieniu które opracowałem dotyczącym istniejących miejscowości powiatu kwidzyńskiego, bazowałem zarówno na danych z Kwidzynopedii jak i Wikipedii i tam wymienione miejscowości wymienione są jako istniejace - możliwe że w ten sposób powielam błędy. Z kolei na przykładzie gminy Gardeja pojawiają się wątpliwości czy np. miejscowość Klasztorne i Jeziorki nadal istnieją. Kwidzynopedia wymienia obie jako istniejące, ale już Wikipedia wspomina tylko o miejscowości Klasztorne a pomija Jeziorki. Z kolei skąpość informacji dostępnych w sieci na temat miejscowości Klasztorne stawia pod znakiem zapytania jego aktualny status (istnieje czy nie istnieje?). Próbowałem znaleźć jakieś rzetelne informacje odnośnie wykazu istniejących miejscowości w poszcególnych gminach na stronach Starostwa Powiatowego ale nie znalazłem żadnych konkretów w tym temacie. ___________ Oki, Grossvater przyznaję Tobie rację. Zasugerowałam się treścią napisaną w poszczególnych miejscowościach. Już usunęłam "nieistniejące".

Szadówko w gm. Ryjewo i Szadówko w gm. Kwidzyn uważam, że treść była ta sama i odpowiadała Szałwinkowi. - Rachel

Rachel, moje uwagi to tylko luźne spostrzeżenia po lekturze tego tematu na Kwidzynopedii. Osobiście nie dysponuję żadnymi wiarygodnymi materiałami w kwestii istniejących miejscowości powiatu kwidzyńskiego. Trochę dziwne że na oficjalnych stronach miasta i gmin nie ma takich wykazów - chyba albo źle szukam. - Großvater

Szadowo - w tabeli - zarówno w polskim jak i niemieckim nazewnictwie mamy Schadau - Rachel

Rachel, teraz widzę że Villa też była błednie umieszczona jako polska nazwa. Już poprawiłem błedy, Rachel dzięki za czujność.

Pzdr. Großvater