Dyskusja:Friedrichsbad – kwidzyńskie uzdrowisko

Z Kwidzynopedia - encyklopedia e-kwidzyn

Czy nazwy "Duże i Małe Bądki" są prawidłowe? Nie jest to przypadkiem dosłowne spolszczenie nazw Groß Bandtken (Bądki) oraz Klein Bandtken (Czachówek). Może się mylę, ale chyba nazwy „Duże Bądki” i „Małe Bądki” nigdy nie funkcjonowały w nazewnictwie tych miejscowości a co za tym idzie moim zdaniem w tekście powinny pojawić się ich oryginalne niemieckie nazwy Groß Bandtken, Klein Bandtken, ew. ich polskie odpowiedni Bądki, Czachówek. Pomimo że na Kwidzynopedii staramy się podawać różne wersje nazw dla danych miejscowości to nazwy Małe Bądki, Duże Bądki nie występują.

Dobrym uzupełnieniem tego opracowania byłoby zamieszczenie mapki – np współczesnej, pokazującej lokalizację uzdrowiska Friedrichsbad. Może ktoś ma "blade" bojęcie gdzie dokładnie na mapie szukać tego miejsca.--Großvater 23:32, 7 sty 2009 (UTC)

  • Też zwróciłam na te nazwy uwagę, ale cóż może czegoś nie wiem?
    • Najbezpieczniej będzie zapytać u źródła. Może Budoslavsky wniesie więcej światła do sprawy, ostatecznie zastanawiam się czy samodzielnie (tzn. jako Kwidzynopedia) nie podjąć ryzyka zmiany tych nazw na te będące w użyciu.--Großvater 08:26, 8 sty 2009 (UTC)
  • Otłówek czy Otłówko?
    • Chyba obie nazwy są prawidłowe, a upraszczając: Otłówek obowiązywał za PRL-u, a Otłówko za III RP czyli obecnie. W praktyce spotkałem się że używa się zamiennie obu wersji nazw. --Großvater 08:26, 8 sty 2009 (UTC)

Ofi, mógłbyś nam naszkicować to uzdrowisko? :)--Rachel 00:18, 8 sty 2009 (UTC)